SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Uppläggningsbestick 12597393
nr 1259 7393
Uppläggningsbestick
2 st, silver, förgyllt. Längd: 25-27 cm. Vikt: ca 170 g
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 juni 2019
kl 20:16:16
3/6 12:47:06
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver